Využitím moderních IoT technologií přinášíme vzdálený smart-monitoring s komplexním energetickým managementem a financováním. Umožníme Vám dělat správná a efektivní rozhodnutí ve Vašem energetickém managementu v "reálném čase".
Značka eIoT (energy Internet of Things) vznikla jako společná iniciativa třech vzájemně kooperujících společností, které se rozhodly přinést na trh nové, inovativní produkty v oblasti energetického managementu budov.
Spojením profesionálního know-how z odlišných oblastí vznikl unikátní produkt, splňující nejvyšší kritéria v oblasti energetického smart-meteringu a následného zpracování získaných dat do snížení energetických nároků budov. Kvalitní a robustní software Chastia integrovaný s IoT sítí pro získávání dat o energiích je ideálním nástrojem pro následné vyhodnocování spotřeby energií, návrhů úspor nebo detekcí anomálií. Profesionálním poradenstvím pro práci se získanými údaji tak zákazník získává nejmodernější systém pro efektivní řízení a energetický management svého portfolia nemovitostí.
IoT – zkratka z anglického Internet of Things je název pro technologie umožňující propojení komunikace zařízení, zpravidla s nízkou spotřebou a nároky na objem přenesených dat, velkým dosahem sítě a nízkými provozními náklady.
Typickým použitím jsou monitorovací a měřící senzory (průmysl, zemědělství, životní prostředí, domácnosti) a sledování pohybu a polohy osob anebo zvířat, dopravních prostředků nebo zboží.
Komunikační sítě LoRaWAN, Sigfox, NB-IoT společně s centrálním komunikačním uzlem jsou určené pro sběr dat ze všech druhů snímačů. Sítě určené k bezdrátovému přenosu dat internetu věcí (IoT) v regionální, národní anebo celosvětové síti.
Software CHASTIA nasazený pro zpracování, vizualizaci, reporting a vyhodnocení dat. Možnost sledování jejich korelací s jinými sledovanými hodnotami. Jednoduché a přehledné rozhraní s možností rozšíření softwaru o další moduly. Facility management software, který využívá mnoho firem na Slovensku a v Čechách.
... a jiné.
elektrické energie, vody a plynu.
v každém požadovaném místě.
a nežádoucích stavů v "reálném čase".
s následným krokem pro návrh efektivnějšího a ekonomičtějšího fungování.
s možností využití pro další rozúčtování.
dokumentace a jejich údržby (volitelné).
které je analýzou dat možné navrhnout.
Předmětem technického řešení - využití inteligentního měření během rekonstrukce a následný monitoring kotelny pro horský hotel Sliezsky dom, který je situovaný ve Vysokých Tatrách, v časti Nová Polianka.
více infoCíle zadání: zpřístupnění dynamických energetických údajů auditorovi z celého areálu lázní pro zefektivnění ekonomiky a možnosti financování z úsporných opatření.
více infoMáte zájem o bližší seznámení s DEMO živou eIoT platformou?
Prosíme Vás o vyplnění kontaktních údajů, na které Vám následně odešleme přístupové údaje.
Z jakých měřičů je možné sbírat data?
V dnešní době existuje velké množství měřičů od různých výrobců. V zásadě platí, že čím je měřič novějšího datumu výroby, tím vyšší je pravděpodobnost možnosti sběru údajů. Doporučujeme však individuální posouzení.
Jaké jsou možnosti sběru údajů z měřičů?
Existuje několik možností výstupů z měřičů jako například M-Bus, RS485, impulsní výstup, optický výstup a další.
Co jsou IoT zařízení?
V energetickém průmyslu používáme různé IoT zařízení. Komplexní zařízení tzv. smartmetry, které zabezpečují měření a přenos údajů. IoT převodníky, které jsou připojitelné na výstupy měřičů a následný přenos údajů. IoT snímače pro měření různých typů parametrů jako je teplota, vlhkost, CO2, svítivost, pohyb, vzdálenost a různé další.
Jak jsou IoT zařízení napájená?
Napájení je řešeno pomocí samostatné baterie anebo z elektrické sítě 230 V.
Jak často je možné sbírat údaje?
V závislosti od využití přenosové infrastruktury. Při WiFi sítích to mohou být sekundová data. Co se týká IoT sítí, tak to mohou být několika minutové intervaly.